Anni Fønsby fejrede Valentinsdag i Tyrkiet: Kærlighed og skumbad
Anni Fønsby, 49, og hendes mand, Rene, valgte at fejre kærligheden under Tyrkiets varmere himmelstrøg, da det var Valentinsdag i sidste uge.
Artiklen fortsætter under billedet ...
![https://imgix.seoghoer.dk/media/article/anni_7.jpg](https://imgix.seoghoer.dk/media/article/anni_7.jpg?auto=format,compress&fit=min&crop=faces,entropy)
Anni Fønsby nød det tyrkiske bad, hvor hun nøgen blev indhyllet i skum og skuret ren. (Foto: Privat)
– Ja jeg havde foræret min mand rejsen i fødselsdagsgave, men på grund af corona måtte vi udsætte det, da han blev testet positiv dagen før vores afrejse. Vi skulle på spa- og wellnessferie i fem dage, men nu blev det til en kærlighedsferie, hvor vi fik fejret Valentin, siger Anni Fønsby til SE og HØR.
Artiklen fortsætter under billedet ...
![https://imgix.seoghoer.dk/anni_2_1.jpg](https://imgix.seoghoer.dk/anni_2_1.jpg?auto=format,compress&fit=min&fp-x=0.64&fp-y=0.25)
Valentinsdag blev markeret efter alle kunstens regler. (Foto: Privat)
Både hun og Rene benyttede sig af chancen for et tyrkisk bad.
– Det er virkelig value for money. Vi fik hammam spa og wellness i 80 minutter for 700 kroner for to personer på vores 5-stjernet hotel. Det er jo billigere end i Thailand, fortæller Anni, der kun havde én bekymring under turen.
Artiklen fortsætter under billedet ...
![https://imgix.seoghoer.dk/anni_3_1.jpg](https://imgix.seoghoer.dk/anni_3_1.jpg?auto=format,compress&fit=min&fp-x=0.4&fp-y=0.26)
Selv under ferien knoklede Anni i træningsrummet. (Foto: Privat)
– Jeg har ikke haft min kuffert, men fik den i går aftes, meldte hun – to dage før hjemrejse.