Ariana Grande efter vild hæder: - Tak til mine venner, botox og juvederm!
LÆS OGSÅ: Nicole Kidman kæmpede på scenen: - Jeg er ked af, at jeg græder
Det er ingen hemmelighed, at Ariana Grande har en stor kærlighed til botox, fillers og kosmetiske indgreb.
Den 31-årige sangstjerne har nemlig ikke lagt skjul på, at hun har været flittig bruger af diverse skønhedsbehandlinger, og til Palm Springs International Film Festival satte hun igen ord på det.
Det skriver People.
Under den prestigefyldte filmfestival løb Ariana Grande med "Rising Star"-prisen i forbindelse med filmen "Wicked".
Mens hun stod på scenen, sendte hun derfor en stor tak til dem, der havde hjulpet hende i mål med den store hæder heriblandt "to gode venner".
- Jeg har optrådt siden jeg var barn, så jeg troede aldrig i en alder af 31, at jeg ville høre ordene 'rising star' igen. Så jeg ville starte med at takke mine to venner: botox og juvederm (en form for fillers, red.)
- Jeg troede, at jeg nu ville høre 'visnende stjerne' eller 'hængende stjerne', så tak, sagde hun, hvorefter sale brød ud i latter.
Fik tonsvis af behandlinger
Selv om den amerikanske sangfugl - med et glimt i øjet - nævnte skønhedsbehandlingerne i sin takketale, er det ikke fordi, hun er storforbruger af det.
Tværtimod. I 2018 valgte Ariana Grande nemlig at droppe behandlingerne, da det blev for meget for hende.
Det fortalte hun tilbage i september i en video med Vogue.
- Jeg har fået tonsvis af filler i læberne og Botox gennem årene. Jeg stoppede i 2018, fordi det bare blev for meget. Jeg følte, at jeg gemte mig, hvis I forstår, sagde hun.