X Factor6. april 2011
Cutfather: Samarbejder med Spice Girl
X Factor-dommeren får selskab af en lækker krydderpige i sit studie i København. Se, hvem det er, her
Af af

Cutfather laver musik med stjernerne
Foto: Niels S. AndersenI 90'erne var hun medlem af den verdens største pigegruppe. Nu arbejder hun sammen med en dansk producer.
Læs også: Blachman: Jeg er uundværlig
Melanie C, eller Sporty Spice som hun blev kaldt, da hun var medlem af Spice Girls, er nemlig i København for at indspille sit 5. album sammen med X Factor-dommeren Cutfather. Det skriver Ekstra Bladet.
"Godmorgen. Jeg er på vej til København sammen med min gode ven Adam Argyle for at arbejde sammen med Cutfather. Det er meget spændende", skrev Mel C på sin Twitter.
Det er ikke første gang, Cutfather slår sig sammen med en international artist. Den succesfulde dansker har tidligere kørt et parløb med Kylie Minogue.
Læs også: Kasseret af Soulshock

(Foto: All Over)