Rosa Hatting om forhold til Emilio Kruuse: - Det er helt nyt for mig
LÆS OGSÅ: Rosa Hatting afslører: Bryster til 80.000 kroner
En følsom Rosa Hatting har taget bladet fra munden og detaljeret beskrevet, hvordan det tog psykisk på hende at være i et voldeligt forhold.
Over for SE og HØR lægger paradisoen dog ikke skjul på, at det tidligere forhold står i stor kontrast til forholdet med hendes nuværende flamme, Emilio Kruuse, som hun har mødt under optagelserne til den aktuelle sæson 21 af "Paradise Hotel".
- Det er helt nyt for mig at være i noget normalt og sundt, hvis man kan sige det på den måde, fortæller Rosa Hatting, der har meget lidt erfaring med den slags forhold.
I dag har hun ingen kontakt til ekskæresten, men forholdet har sat dybe spor i hende og hendes måde at være i relationer på.
- Det har smeltet mig om til den person, jeg er i dag - især med drenge og piger og forhold, og hvordan jeg er i dét. Det er på grund af, hvad jeg har oplevet førhen.
- Jeg har lovet mig selv, at jeg ikke skal ind i sådan et forhold igen.
Men Rom blev ikke bygget på en dag. Det krævede nemlig noget tilvænning for Rosas vedkommende, der i december afslørede til Reality Awards' julefrokost, at hende og Emilos relation har budt på mange op- og nedture.
- Jeg har førhen ikke vidst, hvordan man blev behandlet ordentligt, så jeg vidste ikke lige helt, hvordan man skal være i det, hvis man bliver behandlet ordentligt, fortæller TV3-stjernen.
Også Emilio virker begejstret for reality-darlingen, der har fortalt til SE og HØR, at han vil have hende for sig selv.
Hør Rosas tale om det voldelige forhold til "Miss Paradise", hvor hun bryder ud i gråd, i videoen øverst i artiklen.