Medie: Harris Dickinson har friet til kæresten

LÆS OGSÅ: Gjort til grin på tv: Får undskyldning
Der er dårlig nyt, hvis du ligesom mange andre har fået et godt øje til den britiske skuespiller Harris Dickinson, der sidste år tonede frem på det hvide lærred i den erotiske thriller "Babygirl".
Han har nemlig friet til kæresten og musikeren Rose Gray.
Det skriver The Sun.
Parret, der ifølge mediet mødte hinanden i skolen, har været sammen i årevis, og det var altså blot et spørgsmål om tid, før Harris Dickison ville gå på knæ.
- Harris har været sammen med Rose i mange år. For alle, der kender dem, var det kun et spørgsmål om hvornår, ikke om, de ville forlove sig. Han friede for noget tid siden, og de er begge ovenud lykkelige, fortæller en kilde til mediet.
Skuespilleren og musikeren har angiveligt ventet med at love hinanden evigt troskab, da de har fokuseret på deres respektive karrierer.

Harris Dickinson fik sit gennembrud tilbage i 2022, da han medvirkede i "Triangle of Sadness". Året efter spillede han overfor Zac Efron i wrestling-filmen "Iron Claw", og i 2024 spillede han Nicole Kidmans elsker i "Babygirl".
Det blev for nylig afsløret, at skuespilleren skal portrættere John Lennon i den firdelte film-serie om The Beatles, der får premiere i 2028.
Rose Gray er i øjeblikket på turné, hvor hun varmer op for popgruppen Sugababes.