Nyheder11. marts 2010

Bendtner og baronessen: Smaskforelskede

Nu bekræfter parret, at de, som SE og HØR kunne afsløre i november, er kærester
Caroline og Nicklas bekræfter nu, at de er kærester
Caroline og Nicklas bekræfter nu, at de er kærester
 Foto: All Over

Var man så klog, at man spillede på Nicklas Bendtner og Caroline Flemings forhold dengang i november, da SE og HØR (link fjernet) som de første kunne afsløre, at amorinerne mellem de 2 havde frygteligt travlt, vil man nu være lidt tættere på blive rig.

I dag bekræfter Nicklas Bendtner i Ekstra Bladet, at han og baronessen er kærester.

- Ja, vi er et par, og vi er meget lykkelige og forelskede, siger han uden dog på nogen måde at uddybe det yderligere. Heller ikke, om deres forhold er så velforankret, at de overvejer at flytte sammen. Nicklas Bendtner har siden nytår været på jagt efter noget større at bo i.

Så sent som i torsdags kunne de 2 ses sammen i København, hvor de spiste en intim frokost sammen på Café Victor, og nu promenerer de altså hånd i hånd i London.

Da SE og HØR afslørede romancen mellem de 2, var oddsene 25 til 1 for, at de bliver gift en dag. Oddset for, at de en dag får en lillebror eller lillesøster til Carolines i forvejen 2 børn Josephine og Alexander, var 100 til 1. Begge odds er nu faldet alvorligt.


Sponsoreret indhold