Elijah Wood kæreste med dansker
Det var lidt af en nyhed, da skuespilleren Elijah Wood kunne vise sin kæreste frem i Sverige. Den smukke kvinde er nemlig dansker.
Det skriver Aftonbladet (link fjernet), som kan fortælle at den er den danske TV-producent Mette-Marie Kongsved, som er Elijah Woods udkårne. Hun arbejder på XYZ Films, som bl.a. har produceret Netflix-filmen ” ”I don’t feel at Home in this world anymore” med Elijah Wood i hovedrollen.
Nina Agdal og Leonardo DiCaprio: Køber hus sammen
- De var virkelig søde, siger Britta Jonsson-Lindvall fre Treehotel i Harads, hvor parret den anden dag tilbragte natten.
- Han er på ferie med sin kæreste, og de vil gerne opleve det arktiske klima, og se hvad vi laver heroppe. De fleste, som kommer her, er blevet tippet om det - og vi har ganske mange gæster fra film- og modeverdenen.
Viggo Mortensen: Det bedste ved at være hjemme…
Parret har været rundt omkring - og her er de på besøg på en fabrik, der laver sokker.