Skuespiller Carsten Bjørnlund er netop begyndt på optagelserne til tredje og sidste sæson af 'Arvingerne' sammen med resten af holdet fra 'Grønnegaard'.
I sidste uge mødtes de alle på Fyn, og gensynsglæden var stor hos Bjørnlund og de øvrige skuespillere.
Læs også
Carsten Bjørnlund: Jeg så ikke min mor i årevis
Også på den private front byder den på lykke for Bjørnlund, der fylder 43 på tirsdag. Der er nemlig en hel privat 'arving' på vej i Bjørnlunds husstand.
Læs også
Nu skyder de sidste sæson af 'Arvingerne'
Han og kæresten Christie Fals venter deres første fælles barn, skriver
BILLED-BLADET. - Vi venter en lille pige, og terminen er den 9. oktober. Vi er meget glade, og der er også nogle storesøskende, som glæder sig rigtig meget, siger Carsten til
BILLED-BLADET. Carsten Bjørnlund er i forvejen far til drengene Bertram og Vilfred på 13 og syv fra et tidligere forhold.