Nyheder21. juli 2008

Brigitte Nielsen: Totalrenovering

Der er ingen grænser for, hvad den 44-årige dansker gennemgår, for at komme tilbage til sin topform
https://imgix.seoghoer.dk/media/se-og-hoer/kendte-danmark/brigittesoperationer2-jpg.jpg

Hele Tyskland er i øjeblikket stærkt underholdt, når Brigitte Nielsen hver søndag lægger sig under kniven for åben skærm. Fedtsugninger, ansigtsløft og nye bryster, er bare nogle af de ting, den 44-årige danske skuespiller udsætter sig selv for.

Brigitte Nielsen er meget opsat på - og ikke mindst overbevist om - at hun kan genvinde sin topform, så hun kan komme i Playboy igen, i forbindelse med sin 45-års fødselsdag senere på året.

Derfor har hun inviteret de tyske TV-seere med til sin forvandling. Programmet "Aus Alt Mach Neu - Brigitte Nielsen in der Promi-Beauti-klinik" havde premiere på RTL den 6. juli.

Indtil nu har hun fået suget fire liter fedt ud af mave og lår og fået skiftet sine 18 år gamle silikoneimplantater ud, med nogle nye, der er lidt mindre end hendes før så kendte varemærker.

Forud venter stadig renovering af hendes tænder. Det kan ses på næste søndag, efterfulgt af en ansigtsløftning og afslutningsvis, skal hun så lige have en øjenoperation.

Brigitte Nielsen er efterhånden mere kendt for sin deltagelse i diverse reality-programmer end for sit måske lidt tvivlsomme talent som skuespiller.

Inden for de seneste fem år, er det blevet til ikke mindre end fem forskellige reality-shows. Hun har bl.a. været med i det danske "Big Brother V.I.P", "Celebrity Big Brother" i england, "The Surreal Life: Fame Games" i USA, det føromtalte tyske operations vanvid. Og til efteråret dukker hun op i "Celebrity Rehab with Dr. Drew", hvor hun skal afvænnes for åben skærm.

Sponsoreret indhold