
Jan Fogs Strandvejspalæ endelig solgt

Det er mere end to år siden, at den kendte liebhavermægler Jan Fog i april 2015 døde af på grund af komplikationer i forbindelse med en stamcelletramsplantation.
Stamcelletransplantationen var et led i Jan Fogs behandling mod leukæmi.
Den populære ejendomsmægler, der medvirkede i programmet 'Liebhaverne' på TV 2, blev 66 år gammel.
Mens Jan Fog havde evnen til at matche sælger og køber til de dyre, store ejendomme nord for København, som han solgte i en lind strøm, er det gået anderledes trægt med salget af hans eget Strandvejspalæ efter hans død.
Mere end halvandet år har det taget at sælge Jan Fogs elskede villa, der ligger direkte ned til Øresund.

Men nu har palæet fået stemplet 'solgt' his ejendomsmægler 'Claus Borg & Partner'.
Køberen får hele 523 kvadratmeter inklusive kælder at boltre sig på.
Villaen indeholder blandt andet: Entre, hall, gæstetoilet, stor charmerende opholdsstue med pejs og udgang via 4 smukke franske palædøre til fantastisk terrasse mod Øresund, bibliotek⁄TV-stue, spisekøkken⁄alrum med svensk porcelænsovn, værelse.
Jan Fogs strandvejsvilla sat ned – igen
